Jakie zalety mają tablice lepowe żółte?

Tablice lepowe żółte to bardzo skuteczne pułapki na różnorodne szkodniki atakujące nie tylko rośliny doniczkowe, ale również rośliny balkonowe. Mowa tutaj oczywiście o prostych pułapkach na owady latające, które niestety są zmorą nie tylko zagorzałych miłośników ogrodnictwa.

Dlaczego warto?

Tablice lepowe żółte są bardzo tanie, dzięki czemu praktycznie każdy może pozwolić sobie na ich zakup. Są one łatwo dostępne, a co najważniejsze bez problemu można je zamontować nawet w trudno dostępnych miejscach. Po tablice lepowe w pierwszej kolejności powinny sięgnąć te osoby, które poszukują ekologicznych pułapek, które skutecznie chronią rośliny przed szkodnikami. Wiele osób tablice lepowe żółte wykorzystuje również do monitoringu. W dużej mierze to właśnie dzięki nim można dowiedzieć się, czy w danym pomieszczeniu nie ma żadnych szkodników.

Kolor ma znaczenie?

Tablice lepowe żółte są uniwersalne, dzięki czemu każdy może skorzystać z ich olbrzymiego potencjału. W sprzedaży dostępne są również czarne tablice, które służą głównie do zwalczania skośnika pomidorowego. Wielu producentów oferuje również niebieskie tablice, które z kolei najczęściej wykorzystywane są do monitoringu wciornastków. Warto wspomnieć również o pomarańczowych tablicach, które wykorzystywane są przez sadowników do odławiania miodówki gruszkowej, nasionnicy trześniówki oraz połyśnicy marchwianki.

Jak zamontować tablice lepowe?

Aby w 100% wykorzystać olbrzymi potencjał tablic lepowych żółtych należy je oczywiście odpowiednio zamontować. Montaż tablic lepowych jest bardzo prosty, dlatego też większość producentów nie podaje nawet instrukcji obsługi. Jedyne o czym należy pamiętać to odklejenie papierku ochronnego tak, aby tablica nie przykleiła się do ciała lub rośliny. Tablicę montuje się oczywiście przy samej roślinie. Producenci zalecają zawieszenie 1-2 tablic na m2. Częstą praktyką jest montowanie tablic w grządkach. Pamiętać należy także o tym, że nie do każdego zestawu dołączane są haczyki i patyczki. Jeżeli chodzi o drzewa owocowe to tablice lepowe najlepiej rozmieścić równomiernie.

Jakie korzyści?

Tablica lepowa żółta jak powszechnie wiadomo nie jest szkodliwa dla środowiska. Nawet specjalna substancja klejąca nie zawiera żadnych toksycznych związków. Większość tablic lepowych nie posiada zapachu. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że tablice lepowe wydzielają zapach, który nie przyciąga pożytecznych owadów. Nowoczesne tablice są najlepszym wyborem dla osób, które chcą raz na zawsze zapomnieć o insektycydach. Godne polecenia są tablice pokryte specjalną siatką, dzięki którym zdecydowanie łatwiej jest policzyć owady.