Dlaczego kawa w kapsułkach to dobre rozwiązanie?

Ostatnimi lat ogromną popularnością zaczęła cieszyć się kawa w kapsułach. Coraz więcej osób wybiera ją zamiast klasycznej kawy sypanej czy też kawy rozpuszczalnej. Warto sobie jednak zadać pytanie dlaczego taka kawa jest dobrym rozwiązaniem? Jakie są jej najważniejsze zalety, lecz również, czy ma ona jakieś wady, na które trzeba zwrócić uwagę?

Najważniejsze zalety kawy w kapsułkach

Co może być zaliczone jako najważniejsze zalety takiej kawy w kapsułkach? Czym się one konkretnie pod tym kątem charakteryzują?
Nie da się ukryć, że kawa tego typu to przede wszystkim ogromna wygoda i oszczędność czasu. Nie trzeba już martwić się o wrzątek, sypanie kawy do kubka, czy też pozostawiane na nim ślady po kawie. Jedyne co trzeba zrobić, to umieścić kapsułkę w ekspresie i wcisnąć jeden guzik, aby po dosłownie kilkudziesięciu sekundach cieszyć się pyszną kawą.
Nie da się również ukryć tego, że kawa tego typu cechuje się powtarzalnością smaku. Oznacza to, że bez względu na to, kiedy się ją zrobi, zawsze będzie miała dokładnie ten sam smak. Co więcej, zachowana zostanie jej idealna jakość, ponieważ kawa jest zamknięta w szczelnym pojemniku i powietrze nie ma do niej dostępu.
Nie da się również ukryć tego, że taka kawa to ogromne bogactwo smaków. Ich liczba jest naprawdę olbrzymia, a różnorodność poszczególnych modeli i wersji sprawia, że dosłownie każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście oprócz największych klasyków znaleźć można również wiele wariacji, takich jak np. kawy z czekoladą.
Na koniec warto wspomnieć także to, że taka kawa wbrew pozorom nie jest zbyt droga, ponieważ kapsułki sprzedawane są w dużych zbiorczych opakowaniach i ich jednostkowa cena jest stosunkowo niska.

Czy kawa w kapsułkach ma jakiś wady?

Jeśli rozważa się kupienie takich kapsułek, koniecznie trzeba dowiedzieć się również nieco o wadach takiego rozwiązania. Czy kawa w kapsułach ma jakieś niedociągnięcia?
Przede wszystkim wspomnieć tu trzeba o tym, że jeśli chce się korzystać z takich kapsułek, to trzeba dokupić do nich najpierw specjalny ekspres. Co więcej, nie da się używać w jednym ekspresie kapsułek wszystkich firm, a jedynie te specjalnie do niego dedykowanych.
Nie da się również nie zauważyć tego, że takie rozwiązanie nie jest specjalnie ekologiczne, ponieważ każda kapsułka to plastik. Pijąc więc duże ilości kawy, produkuje się jednocześnie całkiem spore ilości tego surowca.
Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że choć same kapsułki są dość przystępne cenowo, to jednak ekspresy, w których się ich używa, często potrafią kosztować nawet kilkaset złotych, co czyni takie picie kawy jednak mimo wszystko dość kosztownym.